Piękne, błękitne niebo w domy na pierwszym planie

Witaj, lato!

Przyszło lato! Tak dobrze słyszycie, 27 stopni, słońce, aż chce się żyć! Istne lato późnym majem.

Rano trochę popadało dla przyjemniej ochłody, ale wszystko wróciło już do słonecznego błogostanu. I jest już tak od paru dni!

W Anglii pogoda często nijaka – niby jest ciepło, ale pada, niby słonecznie, ale wieje aż głowę chce urwać. Te parę minionych dni były jednak prawie idealne!

Z dołu szafy wyciągnęłam krótkie spodenki i bluzkę na ramiączkach, a z szuflady w łazience krem z filtrem i przeciwsłoneczne okulary. Okna pootwierane na rozcież w całym mieszkaniu, a lekki przeciąg przyjemnie ochładza nas w ten upalny czas. Nogi pięknie ogolone, włosy świecą w blasku słońca… Nie trzeba wyjeżdżać daleko jak tu, na miejscu, jest taka śliczna pogoda.

Oficjalnie rozpoczął się też sezon na grilla. W sklepach niemal brakuje już sprzętu do grillowania, a zewsząd czuć tak znajomy zapach pieczonej kiełbaski i burgerów. W ruch idą szklanki ze schłodzoną lemoniadą, słychać szum otwieranych butelek piwa, rozmowy dorosłych i śmiech dzieci. Z domów naprzeciwko dobiega nas radosna, imprezowa muzyka.

Jest cudnie! Trzeba korzystać ile można, bo nie wiadomo kiedy przyjdzie nam znowu cieszyć się z tak przepięknych dni.

Wprawdzie nie mamy ogrodu, więc nie będziemy grillować, ale za to będziemy używać słońca na balkonie – jeść lody waniliowe i czytać książki, a wieczorem oglądać malowniczy zachód słońca.

Wszystkim życzę miłego weekendu!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s